Valentina Plejić

Škola iz snova
Zašto je Waldorfska škola, škola iz snova? Zato jer ne oduzima djetinjstvo, već ga pruža i potiče dijete da postepeno i kvalitetno odrasta. Da kroz igru, pjevanje, pričanje priča pruži djetetu edukaciju primjerenu za njegovu dob i uči ga životnim vrijednostima.
Moj razred je bio malen, ali smo zato bili svi kao jedan, a najbitnije je da nije bilo diskriminacija, vrijeđanja niti nasilja. Naučili su nas da prihvaćamo druge, da imamo razumijevanja, cijenimo, poštujemo, opraštamo i pomažemo drugima. Svi učitelji u školi uvijek su bili uz nas kada bi trebali pomoć, savjet ili pitanje, znali smo da na njih uvijek možemo računati. Na nastavi bi svi marljivo radili uz puno mašte i kreativnosti kroz učenje, a pred kraj sata kada bi sve napravili što smo trebali svi zajedno bi se nečeg igrali. Učitelji su iz nas izvlačili sav naš potencijal, tražili su od nas naša mišljenja, ideje, da na kreativan način dođemo do rješenja, učili nas raznim zanatima. Pružali su nam puno više od samog učenja, dali su nam životno iskustvo. Naučili smo raditi s drvetom, saditi, okopavati, brinuti o vrtu, šivati, štrikati, svirati flautu, sagradili smo i malu sjenicu u dvorištu škole i jos mnogo toga što ostaje u predivnom sjećanju. Mislim da se nitko osim waldorfske djece ne prisjeća škole s osmjehom na licu, a sigurna sam da nitko ne dolazi vidjeti svoju školu i učitelje nakon nekog vremena kao što to mi radimo. To je ta neka povezanost koja se stvori i nikada ne nestane.
Dragi roditelji budite otvorenog uma, probudite svoju svjesnost i pružite sebi, djetetu i školi priliku da vam pokaže da ćete dijete dati u dobre ruke, da nećete nikada požaliti i da će vam škola prirasti srcu.

Ovim putem se zahvaljujem svim svojim učiteljima koji su meni predavali, na predivnih 8 god. moga školovanja, od srca Vam veliko hvala.

Valentina Plejić, nekadašnja učenica naše škole

trenutno (2017) studentica na Kinezioloskom fakultetu veslačica, najbolji rezultat: 6. na svijetu 2015.