Waldorf 100

Naslovnica >Novosti >Waldorf 100

S velikim veseljem vas pozivamo na svečano obilježavanje 100. godišnjice od otvaranja prve Waldorfske škole u svijetu i 25. obljetnice otvaranja Waldorfske škole u Zagrebu.

Pridružite nam se 28.11.2019. u 18:30 u dvorani Studentskog centra u Zagrebu i uživajte u predivnom i nezaboravnom programu!

Waldorfske škole mijenjaju svijet

Budite znatiželjni i budite tu - 100 godina samo je početak

Godine 1919. osnovana je prva waldorfska škola u Stuttgartu.

Dakle, 2019. ona navršava 100 godina!

Prva waldorfska škola u Hrvatskoj je otvorena 1993. godine u Zagrebu, a druga u Rijeci 2000. godine.
Danas u svijetu ima više od 1100 waldorfskih škola, 2000 vrtića, u 80 zemalja. I sve ih je više.

Obljetnicu Waldorf 100 koristimo kao priliku za promociju waldorf pokreta, za razvoj waldorfske škole na suvremen način i za podizanje svijesti o svojoj globalnoj dimenziji. Na svim kontinentima se održavaju mnogobrojni projekti.
Ovdje predstavljamo projekte zagrebačke waldorfske škole.

Budite znatiželjni i budite tu: 100 godina samo je početak!

Waldorfska škola u Zagrebu u sklopu globalnog projekta Waldorf 100 je do sada provela sljedeće akcije:

• Razglednice Waldorf 100 - Šaljemo i primamo 1200 razglednica po cijelom svijetu.
  • Tri predavanja za javnost i izložbu učeničkih radova u sklopu Dana waldorfske pedagogije; cilj je predstavljanje i popularizacija waldorfske pedagogije.
  • Waldorf 100 izložbu i radionice u gradskoj knjižnici za javnost. U suradnji s Gradskom knjižnicom Sesvete, Škola je upriličitila jednomjesečnu izložbu učeničkih radova i organizirala tri radionice pod vodstvom waldorfskih pedagoga, u suradnji s gospođom Tatjanom Ovčar iz knjižnice.
  • Posjet šestog razreda waldorfskoj školi van Hrvatske (vezano uz epohu geografije Europe); posjet ljubljanskoj waldorfskoj školi s ciljem upoznavanja kulture, geografskih obilježja i jezika iz neposredne stvarnosti, upoznavanja vršnjaka, rada u drugim waldorfskim školama i sl.
  • Predavanje za roditelje Škole na temu: Domaće zadaće u našoj školi; cilj predavanja je navedena tema te kroz nju predstavljanje i pedagogije same.