Euritmija

U programu osnovne waldorfske škole EURITMIJA (pokretom izraženi govor i glazba) obvezatni je nastavni predmet od 1. do 8. razreda.

Usklađena sa starosno-životnom dobi, euritmija je važna potpora harmonijskom razvoju mladog čovjeka. Pro`žmajući tijelo duševnim pokretima euritmija njeguje harmonični odnos duhovno-duševnog s tjelesnim. Preko euritmijske umjetnosti tijelo se oblikuje kao instrument i time kao sredstvo umjetničkog izražavanja.

Nastava euritmije treba pridonijeti razvoju socijalnih kompetencija učenika i to može ostavriti putem grupnih koreografskih oblika u kojima je koncentracija na vlastiti pokret i djelovanje uvijek povezana sa socijalnom sposobnošću uživljavanja u pokret drugoga (empatija).