Upisi u 1. razred

Naslovnica >Upisi >Upisi u 1. razred

Kako s radošću krenuti u školu?

Roditelji i učenici waldorfske škole u Zagrebu znaju odgovor na to pitanje!

1. Djeca uče od ruku preko srca do glave. Uče s voljom, željom i interesom.
  2. Potiče se učenje s razumijevanjem umjesto štrebajem.
  3. Razvija se spretnost, snalažljivost i prilagodljivost.
  4. Znanost i umjetnost prožimaju se u svim nastavnim predmetima osiguravajući temelje za razvoj kreativnog mišljenja.
  5. Poticanjem interesa i radosti učenja gradimo temelje za cjeloživotno učenje.
  6. Nastavni sadržaji, oblici i metode rada prilagođeni su razvojnim stupnjevima djece.
  7. Prvašići imaju pokretnu učionicu koja učenicima omogućuje kretanje, te pomaže u razvoju pažnje, samostalnosti, samosvijesti, sigurnosti i osjećaja za drugoga.
  8. Kroz praktične nastavne sadržaje odgaja se volja i razvijaju sposobnosti za stvaralački rad.
  9. Razvijaju se komunikacijske vještine, organizacijske vještine te timski rad.
  10. Izgrađuje se samopouzdanje i pozitivan pogled na život.
  11. Kod sve djece potiče se uz intelektualni razvoj i razvoj umjetničkih talenata u glazbenim, likovnim i dramsko-scenskim područjima.
  12. Sva djeca u školi nauče svirati barem jedan instrument.
  13. Potiče se otkrivanje osobnih talenata djece kroz individualni pristup.
  14. Razvijaju se zdrave životne navike te djeca aktivno sudjeluju u ekološkim sadržajima.
  15. Prehrana u školi temelji se za zdravim i prirodnim namirnicama.
  16. Dva jezika (njemački i engleski) uče se od prvog razreda.
  17. Poštuje se biološki ritam dana, nastava se odvija od 8 do 14 sati.

Zašto se upisati u Waldorfsku školu?

Ovdje učimo svojim rukama, srcem i glavom. Ovdje učimo za život, a ne za ocjene.

Engleski i njemački učimo od 1. razreda i to pjevajući, plešući i glumeći.

Pored svih redovnih predmeta, imamo i - ručni rad, vrtlarstvo, obrte, euritmiju i religijsku kulturu.

Brojčane ocjene imamo samo u 7. i 8. razredu, te nam je na osnovu njih omogućen upis u srednju školu.

Zato što su razredi mali, a u njima svi veseli. Zato što svi učenici sviraju blok flaute, a neki i klavir ili violinu.

I zato što svi pjevaju u zboru i sviraju u orkestru. Možete li zamisliti ljepotu tog zvuka?

Zato što svaki prvašić ima anđela drugaša i kumu osmaša, oboje ih upućuju u tajne škole, čuvaju ih i brinu o njima. Zato što sva djeca odmore provode vani bez obzira na vremenske prilike i zato što im je pritom dozvoljeno penjanje po drveću i igranje u travi, zemlji i snijegu.

Proces upisa u 1. razred

Želite li upisati dijete u 1. razred naše Škole, potrebno je prvo obaviti testiranje u područnoj školi (prema mjestu stanovanja) i pregled kod školskog liječnika (prema mjestu stanovanja) te nakon toga doći na razgovor (roditelji) i testiranje (dijete) u Školu.

Testiranja za upis u 1. razred počinju 1. travnja!

Molimo da nazovete na tel. 01/6609-609 kako biste dogovorili termin za testiranje vašeg djeteta.

Pri dolasku na testiranje u našu Školu potrebno je donijeti Potvrdu od školskog liječnika o izvršenom liječničkom pregledu i testiranju u područnoj Školi.

Ukoliko dijete ima teškoća ili posebnih potreba, molimo da to obavezno spomenete pri prvom kontaktu s djelatnicima Škole.

Svečanost primanja prvaša

Prvo i najsvečanije događanje svakog waldorfskog učenika je Svečanost primanja prvaša u Školu, dan posebnog ganuća za roditelje i velikog uzbuđenja za novog učenika.

Škola se posebno priprema za ovu svečanost pa se kroz godine uvriježilo da se Primanje prvaša događa četvrtkom u prvom nastavnom tjednu rujna. Drugaši ih dočekuju svojm izvedbom, zatim postaju njihovi anđeli, a osmaši se prihvaćaju kumstva nad njima. Tu su i nezaobilazni suncokreti, simboli radosti i života...

Zato što je igraonica prvašića pokretna, a glavni rekviziti su im klupe za sjedenje (i penjanje), uže od 15 m, pastele, sakupljeni kamenčići i bjakovite priče. Zato što pletu patuljke i futrole za flautu, a iz matematike uče sve 4 računske operacije.

Zato što na kraju radnog tjedna roditelji dobivaju fotografije i anegdote s nastave u svoje elektronske poštanske sandučiće. Zato što su roditelji u stalnoj komunikaciji sa svojom učiteljicom i škola uvažava njihovo mišljenje.

Zato što je naš jelovnik dostojan restorana zdrave hrane - mirisi domaćeg kruha, palačinki i bakinog variva samo su dio naše redovne ponude.

Zato što smo na kraju grada pa je vožnja prema nama gotovo uvijek u suprotnom smjeru od redovnih gužvi. Od središta grada do škole, ujutro nam treba samo 25 minuta ugodne vožnje (i zato što školarina iznosi samo 15.600,00 kn godišnje).

Svečanost primanja prvaša

Drugi članci iz Upisi

Poziv na roditeljski sastanak za Malu školu 2020!
Upisi u 1. razred
Službeni poziv za upis u 1. razred