Postanite pedagoški anđeo i omogućite djeci nastavak njihova puta prema slobodi

Podarite krila

Naslovnica >Podarite krila

O projektu "Podarite krila"

Od svoga otvaranja Waldorfska škola radi u prostorijama nekadašnje područne škole na Jakuševcu, koje nam je Grad Zagreb ustupio na korištenje prije 28 godina. Budući da je na trenutačnoj lokaciji predviđena gradnja nove državne škole, ove godine naša se škola mora iseliti na novu lokaciju, ali nam pritom Grad Zagreb nije osigurao zamjenski prostor.

Osnivač Waldorfske škole u Zagrebu je neprofitna udruga čiji su članovi roditelji, učitelji i simpatizeri waldorfske pedagogije. Aktivnosti osnivača usmjerene su prema razvoju i promicanju alternativnog školstva u Hrvatskoj.

Postojanje i financiranje alternativnih škola, kao jedna od najvažnijih tekovina demokratskog društva i kao najbolje ulaganje u sveopću dobrobit društva, još uvijek nije prepoznato u mjeri u kojoj to zaslužuje te je nažalost vrlo ograničeno.

Alternativne škole u Hrvatskoj su još uvijek uvelike marginalizirane, gotovo bez financijske potpore, zbog čega se naša škola u svojoj povijesti uglavnom financirala putem školarina. One pokrivaju trenutačne troškove škole, ali su nedovoljne za financiranje troškova u novonastaloj situaciji i velikog zadatka koji je pred nama.

Opstanak Waldorfske škole u Zagrebu i njenih 184 učenika gotovo u potpunosti ovisi o roditeljima, djelatnicima Škole i vama koji ste u mogućnosti podariti krila odgoju prema slobodi.

Kako se možete uključiti?

Naš primarni izazov prelaska u novi prostor riješen je tek djelomično. Nakon višemjesečne potrage uspjeli smo pronaći prostor koji uz brojne kompromise može zadovoljiti osnovne potrebe škole.

Nažalost, prostor nije prilagođen potrebama škole, stoga ćemo uskoro započeti s obnovom i adaptacijom kako bi svi radovi bili gotovi prije početka sljedeće školske godine u rujnu 2022. godine.

Potom nas čeka i zahtjevna selidba kada će roditelji i učitelji još jednom pokazati neumornu snagu zajedništva potrebnu za ostvarenje zajedničkog cilja. No ipak, ne možemo sve sami.

S obzirom na ograničena financijska sredstva kojima raspolažemo, pozivamo vas da se pridružite svojim donacijama i osigurate opstanak naše institucije, najstarijeg simbola pedagoškog pluralizma u Hrvatskoj.

Hvala vam unaprijed i vidimo se na otvorenju!

#PodariteKrila

Information for our English and Germany speaking friends

Informacije za donacije

Jakuševečka 6

IBAN: HR4123400091510453421 (PBZ)

091 762 7242 i 091 254 9567
donacije@waldorfska-skola.com

Pon – Pet 9:00 – 17:00

Paketi

Pravne i fizičke osobe mogu uplatiti svoje donacije neovisno o ponuđenim paketima direktno na račun Waldorfske škole u Zagrebu: PBZ IBAN: HR4123400091510453421.

Za dodatne informacije i prijedloge vezane uz mogućnost potpore i suradnje te ugovaranja sponzorstava molimo kontaktirajte nas na brojeve telefona: 091 762 7242 i 091 254 9567 ili putem e-maila: donacije@waldorfska-skola.com

PRIJATELJ ŠKOLE

7.500 kn

• Zahvalnica

KUM ŠKOLE

15.000 kn

• Zahvalnica
  • Poklon-paket proizvoda školske Zadruge
  • Sudjelovanje na Proljetnom ili Zimskom kampu za 2 djece od 5 do 11 godina*

ANĐEO ŠKOLE

25.000+ kn

• Poklon-paket proizvoda školske Zadruge
  • Sudjelovanje na Proljetnom ili Zimskom kampu za 2 djece od 5 do 11 godina*
  • Prvo izdanje prve knjige udruge WUZ-a "Čarolija crtanja po ploči"
  • 1 predavanje ili radionica po izboru za 8-10 osoba*

* iskoristivo u školskoj godini 2022/2023
** donacije su dobrovoljni prilozi fizičkih i pravnih osoba koje ne obuhvaćaju pravnu protuuslugu Waldorfske škole u Zagrebu te se ne terete porezom na dodanu vrijednost.

SKINI INFORMACIJE U PDF-u

"Naš najveći pothvat mora biti razvoj slobodnih ljudskih bića, koja će biti sposobna samima sebi dati smisao i smjer svom životu. Potreba za maštom, osjećajem za istinom i osjećajem odgovornosti - tri su snage koje čine okosnicu obrazovanja."

Rudolf Steiner