Mediji o Waldorfskoj školi u Zagrebu

Naslovnica >Dodatne informacije >Mediji o Waldorfskoj školi u Zagrebu

Izvrsno ulaganje u budućnost

Izvadak iz članka objavljenog na www.srednja.hr

U zagrebačkoj školi ocjene su opisne, a učenici sami izrađuju svoje udžbenike

Na zagrebačkom Jakuševcu nalazi se alternativna Waldorfska osnovna škola, jedna od takve dvije u državi.

Njena posebnost leži u tome što provodi alternativni program osnovnoškolskog obrazovanja zasnovan na Waldorfskoj pedagogiji koja u središte stavlja razumijevanje načina na koji djeca rastu i uče. Školu danas pohađa stotinu učenika, a njihovi roditelji za to mjesečno izdvajaju 1200 kuna.

Djeca danas ne znaju biti sama, razvijati se i razmišljati u tišini

Izvadak iz članka obvavljenom na www.jutarnji-list.hr

... waldorfska pedagogija sa svojim iznimnim pristupom prema djetetu kao cjelovitom ljudskom biću.
Nastava koja angažira cijelo djetetovo biće: tijelo, osjećaje i um.
Na taj način omogućujemo djetetu da zdravije i lakše uči, bolje i trajnije pamti te razvija emocionalnu kompetenciju, radne navike, volju i interes, misaone i duhovne sposobnosti na način da postane kreator ljudske kulture, a ne samo pasivni konzument.
Škola također nastoji biti nauk o životu i kroz sadržaj i oblike nastave omogućiti djetetu da upozna svijet kakav on jest u svojoj cjelini, ne rascjepkan na djeliće koje je teško povezati i dati im smisao.

U donjoj galeriji možete vidjeti članke o nama koji su izašli u medijima

YouTube video kanal

Na našem video kanalu možete pogledati videe Waldorfske škole u Zagrebu!

Drugi članci iz Dodatne informacije

WUZ - udruga roditelja i učitelja waldorfske škole u Zagrebu