Ivančica Puškarić

Kao majci, waldorfska pedagogija je ispunila sva moja očekivanja, savršeno se uklopila u moj svjetonazor i bila mi je veliki oslonac oslonac u odgoju.

Pri tome mislim na cijelo razdoblje od kad su moja djeca bila stara 1,5 godinu i bila uključena u divnu igraonicu za djecu i roditelje kod gđe. Sunčice Vulelija koja nam je otvorila prozor u waldorfsku pedagogiju, preko vrtića Trnoružica i krasnim odgajateljicama koje su tamo imali, pa sve do 11 godina, tj. završenog 5. razreda u Waldorfskoj školi u Zagrebu, kad smo zbog preseljenja u drugi grad bili prisiljeni donijeti odluku o upisu u novu školu. U novoj sredini moja kćer i sin odlično su se socijalizirali i od samog početka su bili odlični učenici. Iz Waldorfske škole su donijeli veliki kapital - razvili su radoznalost za učenje i otkrivanje novog, samopouzdanje, komunikacijske vještine, toleranciju, vjeru u druge ljude, osjećaj za lijepo i puno toga drugog. Sigurna sam da je sve to doprinijelo da razviju svoj potencijal, a vjerujem da će i dalje doprinositi oblikovanju njihove osobnosti i stavova u životu. Zbog svega toga hvala Rudolfu Steineru i svim učiteljima Waldorfske škole u Zagrebu s kojima su se moja djeca susrela.

Ivančica Puškarić

majka u školi 2001.- 2006.