+385 (0)1 6609 609

Waldorf mentorship program

Naslovnica >Novosti >Waldorf mentorship program

S veseljem objavljujemo da je Waldorfska škola u Zagrebu krajem srpnja ove godine potpisali ugovor s Agencijom za mobilnost i programe EU. Projekt je iz programa Erasmus+, najvećeg programa Europske unije za obrazovanje i osposobljavanje, mlade i sport.

Radi se o projektu službenog naziva „Waldorf mentorship program“ unutar kojeg će se stručno usavršavati deset učitelja iz Waldorfske škole u Zagrebu u četiri petodnevna ciklusa, a u svrhu dobivanja statusa službenog mentora za waldorfsku pedagogiju.

Partneri na ovom projektu su Freie Hochschule Stuttgart, renomirana institucija za waldorfsku pedagogiju iz koje nam dolazi naša dugogodišnja mentorica Claudia Leuze te Seminar für Waldorfpädagogik in Hamburg, institucija iz koje dolaze mentori Uwe Dombrowski i Jürgen Lohmann i s kojima prvi puta ostvarujemo suradnju.

Projekt je vrijedan 13 000 eura.

Izvještaj o prvom tjednu seminara

U razdoblju od 11. – 16. rujna održao se prvi od četiri tjedna ciklusa u sklopu projekta „Waldorf Mentorship program“.

Naši mentori Uwe Dombrowski i Jürgen Lohmann su, osim što su prvi puta posjetili Zagreb, također bili i prvi službeni gosti koje je udomaćila naša škola na novoj adresi Siget 18 c. U petodnevnom seminaru održane su razne radionice i interaktivna predavanja kojima je cilj unaprijediti znanja naših deset učitelja koji ispunjavaju uvjete za zvanje mentora.

Uz razvoj raznih vještina koji spadaju u spektar tzv.“soft skills“, uvijek je prisutna pozadinska nit koja se provlači kroz sve naše edukacije, a to je waldorfska pedagogija i koju uvijek sagledavamo iz više perspektiva.

Osim što ovaj projekt doprinosi jačanju kompetencija učitelja i snažnijoj koheziji unutar našeg kolegija, također će od ovog projekta imati koristi i mlade waldorfske inicijative u nastajanju u RH, jer će po završetku ovog projekta u lipnju 2022. moći ostvariti suradnju s novim službenim mentorima iz Waldorfske škole u Zagrebu.

Mi koristimo cookie kako bismo pružili visoku kvalitetu korisničkog iskustva našim korisnicima i punu funkcionalnost web stranice. Nastavljajući korištenjem web stranice prihvaćate korištenje cookie sukladno s našim pravilima Privatnosti.