+385 (0)1 6609 609

Profesor i umjetnik

Naslovnica >Novosti >Profesor i umjetnik

Dragi profesori, učitelji, studenti i svi zainteresirani,

za vrijeme prvog travanjskog vikenda 1. i 2. travnja 2023. održat će se uvodni seminar za stručno usavršavanje budućih srednjoškolskih profesora u waldorfskoj srednjoj školi.

Organizator ovog seminara je Waldorfska škola u Zagrebu i budući da je prvi seminar za razvoj stručnog kadra u waldorfskoj srednjoj školi dio Erasmus projekta, ovaj uvodni seminar bit će besplatan za sve polaznike. 

Seminar će se održati u prostorijama Waldorfske škole u Zagrebu na lokaciji Siget 18 c.

Suradnik i partner na ovom seminaru je Freie Hochschule Stuttgart – jedna od najstarijih institucija koja je kao rasadnik waldorfskih učitelja izrasla iz prve waldorfske škole osnovane još davne 1919.

Uvodni dvodnevni seminar započet će cjelovitim pogledom na treće sedmoljeće, a zatim će se  usredotočiti na didaktiku pojedinih predmeta. U ovom prvom seminaru produbit će se predmeti: povijest i matematika.

U subotu će naglasak biti na općenitom razvoju mladenaštva i trećeg sedmoljeća te je obavezna za sve.

U nedjelju nastavljaju oni polaznici koji će se intenzivnije baviti matematikom i poviješću u srednjoj waldorfskoj školi. To produbljivanje obuhvaća: predmetna didaktiku, detaljan prikaz  1. razreda waldorfske srednje škole uključujući distribuciju gradiva, planiranje epohe itd.

Seminar se odvija na njemačkom jeziku te je osiguran prijevod.

Termini za subotu i nedjelju:

  • 9-10.30 sati - predavanje
  • 11-12.30 sati - predavanje

Ručak

  • 14.30 – 16.00 - predavanje
  • 16.30 – 18.00 – predavanje

Predavanja će biti popraćena umjetničkim radionicama o kojima ćemo vas detaljnije obavijestiti uskoro.

Također bismo htjeli naznačiti da samo sudjelovanje na ovom seminaru ne znači nužno da će polaznik biti automatizmom uključen u srednjoškolski kadar novoosnovane waldorfske srednje škole. Pohađanje ovog seminar jedan je od preduvjeta za razmatranje kandidata, uz uvjete propisane zakonom o radu u srednjoj školi, a koji vrijede na razini RH.

Molimo sve zainteresirane za pohađanje ovog seminara da se predbilježe na mail jadranka.apostolov@waldorfska-skola.com najkasnije do 27.3.

Veselimo se susretu!

Lijep pozdrav iz Waldorfske škole u Zagrebu

PLAKAT U PDFu

Mi koristimo cookie kako bismo pružili visoku kvalitetu korisničkog iskustva našim korisnicima i punu funkcionalnost web stranice. Nastavljajući korištenjem web stranice prihvaćate korištenje cookie sukladno s našim pravilima Privatnosti.