+385 (0)1 6609 609

Miholje - 29.rujna u 15h-18h

Naslovnica >Novosti >Miholje - 29.rujna u 15h-18h

U nedjelju 29. rujna slavimo Miholje, blagdan arhanđela Mihaela koji, kao pobjednik nad zlom: Luciferom, Zmajem, simbolizira hrabrost, dobrotu, unutarnju svjetlost, odvažnost i snagu volje. Mihael u ikonografiji nosi zlatan mač kojim rastjeruje tamu, štiti i daje hrabrost u sve mračnijim danima. Ponekad ga se na starim slikama prikazuje kao "vagatelja duša" koji u drugoj ruci nosi vagu, simbol ravnoteže između različitih polova ljudskog postojanja i djelovanja.

Proslava Miholja se podudara i s jesenskim ekvinocijem, kada su dani i noći jednake duljine i kada, za razliku od proljetnog ekvinocija u kojem se povezujemo s nadolazećom snagom započimanja novog života, postajemo svjesni smirivanja Zemlje i odmora koji nastupa nakon žetve. Snage Zemlje koje se vraćaju unutra nagovještaju vrijeme kontemplacije koje donose hladniji i mračniji dani.

Proslava Miholja održat će se u nedjelju 29.rujna u dvorištu Waldorfske škole od 15.00 do 18.00 sati, a namijenjena je posebno djeci predškolgog uzrasta i nižih razreda. Očekuju nas brojne radionice i slano slatki zalogajčići iz domaće radinosti.

Organizatori su roditelji 3. razreda, podržimo ih svojim dolaskom!

Mi koristimo cookie kako bismo pružili visoku kvalitetu korisničkog iskustva našim korisnicima i punu funkcionalnost web stranice. Nastavljajući korištenjem web stranice prihvaćate korištenje cookie sukladno s našim pravilima Privatnosti.