Kazalište naših učenika na talijanskom jeziku

Naslovnica >Novosti >Kazalište naših učenika na talijanskom jeziku

Naši učenici prvog, trećeg i četvrtog razreda nastupit će s dvije predstave na 3. dječjem festivalu talijanskoga jezika, koji se održava u Maloj sceni u Zagrebu, 31. svibnja 2015., s početkom u 10h.

Festival se sastoji od predstave i pjesama na talijanskom jeziku - a cilj je pokazati važnost ranoga učenja jezika i razumijevanja teksta povezanog s pokretom.

Djeca kroz igru, pokret, pjesmu lakše svladavaju jezične strukture i oslobađaju se. Uče svim osjetilima. Jačaju samopouzdanje. Pripremaju se za život.
Kroz pokret, glazbu i emociju događa se i intuitivno razumijevanje stranog jezika, djeca počinju razmišljati na stranom jeziku, a sve zajedno pridonosi razvoju samopouzdanja i komunikacijskih vještina u ključnom razdoblju djetetovog emotivnog i kognitivnog razvoja.

Na Festivalu sudjeluju djeca vrtićke dobi DV MAKSIMIR i učenici osnovne Waldorfske škole u Zagrebu. Od naših učenika na programu su dvije predstave: La Scuola dei draghi i Cappuccetto Rosso u izvedbi polaznika kazališta na stranima jezicima - Il piccolo teatro ( prof. Marija Vukelić).