+385 (0)1 6609 609

Erasmus + projekt „ Waldorf Mentorship Program“

Naslovnica >Novosti >Erasmus + projekt „ Waldorf Mentorship Program“

U tjednu iza nas održao se posljednji ciklus Erasmus + projekta "Waldorf Mentorship Program" tijekom kojeg su se naši učitelji stručno usavršavali i razvijali kompetencije waldorfskog učitelja mentora. Prema riječima naših mentora s Instituta za istraživanje obrazovanja u Hamburgu Uwea Dombrowskog i Jürgena Lohmana, waldorfska pedagogija je uvijek u procesu nastajanja i ukida je se onda kad je se želi trajno definirati. Tako je i poziv waldorfskog učitelja uvijek proces kontinuiranog istraživanja, promišljanja i učenja te trajno i uvijek iznova stvaranje odnosa sa svime što nam svakodnevno dolazi ususret – od učenika, roditelja, kolega, svijeta, ali i nas samih. To je živ proces koji zahtijeva samoodgoj i koji briše tanku granicu profesionalnog i osobnog razvoja svakog waldorfskog učitelja. Takvom živom odnosu prema svijetu nastojimo poučavati i našu djecu, a sve u svrhu razvoja jedne kvalitetne ljudske, socijalne zajednice koja može nositi klicu ideala Rudolfa Steinera da oblikuje novo društvo i bude nositelj impulsa promjena u svijetu.

Ovim Erasmus+ projektom stvorili smo bazu za daljnju kvalitetnu međunarodnu suradnju i povezali našu školu s još jednim europskim gradom u kojem waldorfska pedagogija već dugo djeluje. Hvala našim docentima i mentorima iz Instituta za istraživanje obrazovanja u Hamburgu i Seminara za waldorfsku pedagogiju Hamburg. S našom mentoricom Claudijom Leuze koja ispred institucije Bund der Freien Waldorfschulen već dugi niz godina dolazi k nama, vidimo se opet uskoro u svibnju.

Mi koristimo cookie kako bismo pružili visoku kvalitetu korisničkog iskustva našim korisnicima i punu funkcionalnost web stranice. Nastavljajući korištenjem web stranice prihvaćate korištenje cookie sukladno s našim pravilima Privatnosti.