Poziv na roditeljski sastanak za Malu školu 2023/2024!

Naslovnica >Upisi >Poziv na roditeljski sastanak za Malu školu 2023/2024!

Pozivamo roditelje čija djeca kreću u prvi razred 2023. godine da se jave ukoliko su zainteresirani za našu Malu školu, koja će njihove predškolce na kvalitetan, a opet zabavan način pripremati za prve školske dane.

Roditeljski sastanak za upis u Malu školu održat će se 26.01.2023. u 17.30. u prostorijama škole, namijenjen je isključivo roditeljima djece koja bi se upisala u prvi razred školske godine 2023./2024. u Waldorfsku školu u Zagrebu.

Na roditeljskom sastanku voditelji programa će govoriti o ciljevima i iskustvima pohađanja programa koji je osmišljen kako bi djecu na kreativan i zanimljiv način uveli u sadržaje koji ih očekuju u prvom razredu. Molimo da roditelji dođu na taj inicijalni sastanak bez djece.

Program waldorfske Male škole verificiran je od MZOS-a i provodi se od 2014. godine u prostorima škole. Namijenjen je djeci predškolcima koja su u dobi od 5,5 do 7 godina. Prije početka male škole roditelji dolaze s djetetom na razgovor koji služi bližem upoznavanju djeteta i roditelja.

Tijekom polusatnog razgovora s djetetom, provodi se testiranje tijekom kojega se promatra djetetova fiziološka, psihološka i socijalno-emocionalna zrelost za školu. U isto vrijeme obavlja se polusatni razgovor s roditeljima, kada se razgovara o motivaciji roditelja za upis djeteta u školu, načinu odgoja, djetetove osobnosti i navika, specifičnosti školskog kurikuluma i sl.

Tijekom četiri mjeseca pohađanja (2 x tjedno po 90 minuta u poslijepodnevnim satima, najčešće ponedjeljkom i četvrtkom od 17.30 -19.00 sati) djeca polaznici i njihovi roditelji imaju mogućnost doživjeti Waldorfsku školu u svim njezinim segmentima – kroz testiranje, pedagoški rad s djecom na nastavi, komunikaciju s roditeljima, predavanja za roditelje, sudjelovanje na svetkovinama te kroz završne razgovore za upis u prvi razred.

Sastanak za roditelje polaznike održava se svake godine zadnjeg tjedna u siječnju, a Mala škola započinje prvi tjedan u veljači i traje do kraja svibnja kada je za roditelje upriličena priredba na kojoj djeca pokazuju „crtice s nastave“. Mala škola organizirana je sa ciljem formiranja prvog razreda te je obvezna za svu djecu koju roditelji planiraju upisati u prvi razred u Waldorfskoj školi u Zagrebu

​Gdje: Siget 18c, 10020 Zagreb

​Kada: 2 x tjedno po 90 minuta - ponedjeljak i četvrtak od 17:30 do 19:00 sati

Sve dodatne informacije i prijave na:
jadranka.apostolov@waldorfska-skola.com ili +385 (0)1/6609-609.