O školi Waldorfska škola u Zagrebu

O školi

Prednosti i dobrobiti Waldorfske pedagogije su doista brojne, jer se radi o pristupu koji pored intelektualnog aspekta razvija i sve druge bitne segmente za cjeloživotni razvoj osobe.

Nastava se odvija u skupinama, a pristup svakom djetetu je individualno prilagođen. Dijete se promatra i razvija u svojoj cjelovitosti te se sustavnim radom potiće razvoj njegovih punih životnih potencijala.

• Kad smo prije pet godina trebali odlučiti u koju će školu naš sin krenuti - uopće nismo imali dvojbe. Zahvaljujući godinama koje je proveo u... Marina Protrka Štimec
  • Zamoljena sam da kao iskusna "waldorfska mama" napišem nešto o tome kako su se moja starija djeca snašla u srednjoj školi. I mene je to... Andrea Sarač Pleše
  • Čitati poglede kroz dvogled roditelja vrlo je jednostavno, inspirirajuće i ohrabrujuće. No, pretočiti svoje osjećaje i doživljaje prvog polugodišta nije nimalo lako.Iščekivanje početka školske godine... Snježana Frajt
  • Kao majci, waldorfska pedagogija je ispunila sva moja očekivanja, savršeno se uklopila u moj svjetonazor i bila mi je veliki oslonac oslonac u odgoju. Pri... Ivančica Puškarić
  • Svi roditelji djece koja kreću u školu (osnovnu, srednju, faks...) znaju da je pred njima važna odluka koja će utjecati na život cijele obitelji, a... Dubravka Guštin Prodan
  • Waldorfska škola nije bila samo mojoj djeci škola već cijeloj mojoj obitelji i nije bila samo škola nego duhovnim bogatstvom ispunjen sadržaj naših životnih puteva. Maja Domitrek

Više o Waldorfskoj školi

Braća Sinković u posjeti svojoj školi - Waldorfska škola u Zagrebu

Braća Sinković u posjeti svojoj osnovnoj školi - Waldorfska škola u Zagrebu

Holističko obrazovanje
Inspirirano učenje
Kreativno razmišljanje

Individualni pristup svakom djetetu

Odabrati Waldorf kao osnovnu školu za svoje dijete znači odlučiti se za visokokvalitetno i radosno obrazovanje.

Nastava se odvija u malim skupinama, u kojima svako dijete dobiva individualnu pažnju i prilagođeni pristup. Dijete se promatra kao cjelokupno ljudsko biće, dok se pažljivim i sustavnim radom nastoji razviti njegov puni životni potencijal.

Zajedništvo i pomaganje

U Waldorfskoj školi djeca uče život, pri čemu ih se u prva tri razreda ostavlja u svijetu mašte, bajki i basni, a počinje ocjenjivati tek u 7. razredu, i to samo zato što im ocjene trebaju radi upisa u srednju školu.

Ovdje se djeca uče zajedništvu i pomaganju, i u ovoj se školi uči za život, a ne za ocjene, pri čemu se uči glavom, srcem i rukama. Da bi se nešto naučilo, potrebna je volja, a nju pokreću emocije. To je razlog zbog kojeg je u ovoj školi srce djeteta važno koliko i njegov um.

Pravi pristup obrazovanju

Waldorfske škole - poznate i kao Steiner škole - nude razvojno prikladan, iskustven i akademsko strog pristup obrazovanju. Waldorfsko obrazovanje želi potaknuti cjeloživotno učenje kod svih učenika i omogućiti im da u potpunosti razviju svoje jedinstvene kapacitete.

Glazba, ples i kazalište, pisanje, literatura, legende i mitovi nisu samo predmeti o kojima treba čitati. Njih treba i iskusiti. Kroz ta iskustva, waldorfski učenici njeguju svoje intelektualne, emocionalne, fizičke i duhovne sposobnosti kako bi oni jedog dana postali pojedinci sigurni u svoje putove i bili od koristi svijetu.

Obrazovanje je više od stjecanja informacija

Znamo da je obrazovanje više od stjecanja informacija, krutih akademskih programa i provjere znanja testovima Zapravo, svijet se tako brzo mijenja da nitko ne može stvarno predvidjeti koje će informacije naša djeca  morati znati u budućnosti.

Međutim, jasno je da će intelektualna fleksibilnost, kreativno razmišljanje, neovisna prosudba, moralno uočavanje, rafinirane vještine pismenog i usmenog komuniciranja i sposobnost učinkovite suradnje biti presudni za uspjeh u današnjoj globalnoj zajednici koja se stalno mijenja. Waldorfski kurikulum, pedagogija i metode poučavanja osmišljeni su s ciljem da se njeguju ovi kapaciteti i još mnogo toga.

Predškolski odgoj

Nestrukturirana kreativna igra, ritmički život, okružen jednostavnim prirodnim materijalima koja njeguju osjetila, i iskustvo stvarnog životnog rada od presudnog su značaja za razvoj djeteta.

Osnovna škola

Waldorfska metoda promiče načela cjelovitog razvoja djece, što uključuje ne samo razvoj njihova intelekta, već i razvoj kreativnosti, motorike, volje i praktičnih vještina potrebnih za svakodnevni život.

Srednja škola

Cilj Waldorfskog srednjoškolskog programa je svjesno njegovati i poticati ideale adolescenata, zadovoljiti njihovu čežnju za pronalaskom smisla u svijetu i u sebi.
Doniraj

Uključi se u projekt "Podarite krila" i pomogni
svojom donacijom Waldorfskoj školi u Zagrebu.

Nadolazeća događanja

2 tra