Upisi u više razrede

Naslovnica >Upisi >Upisi u više razrede

Kako se upisati u više razrede?

Želite prebaciti svoje dijete u Waldorfsku školu?

Kod upita za prijelaz u Waldorfsku školu u Zagrebu obavlja se razgovor s roditeljima i posebno s učenikom/učenicom. Važno je da roditelji iskreno i s povjerenjem iznesu razloge prelaska u Školu.
Prebacivanje učenika u Školu nakon 5. razreda se u pravilu ne preporuča jer do tada učenici već steknu određena iskustva s nastavom u državnom sustavu zbog kojih se teže prilagođavaju nastavi u waldorfskoj školi. Iznimke se dopuštaju ako se radi o učenicima koji imaju mlađeg brata ili sestru koji trebaju upisati Prvi razred, kada učenik dolazi iz druge waldorfske škole ili škole iz druge države, koja također radi po drugačijem programu od škole iz hrvatskog državnog sustava ili kada se zajednički zaključi da je prijelaz u Waldorfsku školu u najboljem interesu djeteta.

Nove učenike se uvijek prima na hospitaciju od 3 - 5 radnih dana. Nakon hospitacije Učiteljsko vijeće donosi odluku o upisu. U slučaju uočavanja posebnih zahtjeva kod određenog djeteta, razmatra se može li Škola zadovoljiti specifične potrebe tog djeteta te kakav je trenutni sastav željenog razreda. Hospitacija može završiti na način da se novom učeniku ponudi upis ili da se u dogovoru s roditeljima produlji hospitacija. Moguće je i da roditelji odustanu od upisa ili da Učiteljsko vijeće odluči ne upisati učenika. Roditelji neupisanog djeteta imaju pravo na žalbu u roku od 14 dana koju osobno dostavljaju u Tajništvo škole, a rok za odgovor je također 14 dana koju primaju putem e-maila. Kod naknadnog upisa učenika roditelji se obvezuju po pozivu Škole sastati se s učiteljicom /učiteljima /pedagoginjom /ravnateljem nakon tri mjeseca od početka pohađanja nastave s ciljem utvrđivanja ima li dijete od waldorfske pedagogije koristi i je li u svrhu njegove dobrobiti daljnji ostanak u školi.

Prednosti waldorfske osnovne škole

Dobrobiti Waldorfske pedagogije su doista brojne, jer se radi o pristupu koji pored intelektualnog aspekta razvija i sve druge bitne segmente za cjeloživotni razvoj osobe. Izdvajamo nekoliko najčešće spominjanih prednosti:

• Djeca razvijaju unutarnju želju za učenjem i znanjem
  • Djeca su sretna i idu u školu s veseljem
  • Uči se s razumijevanjem umjesto štrebanjem
  • Razvija se kreativnost u svim aspektima života
  • Razvija se spretnost u radu
  • Razvija se snalažljivost i prilagodljivost
  • Razvijaju se brojne vještine (tzv. "soft-skills") kao što su prezentacijske vještine, komunikacijske vještine i dr.
  • Razvijaju se organizacijske vještine i timski rad
  • Ostvaruje se viša razina samopouzdanja kod djece
  • Individualni pristup omogućuje otkrivanje osobnih talenata
  • Razvijaju se umjetnički talenti i sposobnosti kod sve djece
  • Postiže se bolja usklađenost lijeve i desne polutke mozga, a time i bolji osobni balans u životu
  • Ostvaruje se prednost u stranim jezicima, jer djeca već od prvog razreda uče dva strana jezika i to na interaktivan, praktičan način
  • Razvijaju se zdrave životne navike uključujući povezanost s prirodom
  • Razvija se pozitivan pristup životu

I uz sve to, školsko se gradivo svladava na jednostavniji, prirodniji način te uz puno manje muke i stresa.

Želite li bolju školu za Vaše dijete?

​Upoznajte waldorfsku pedagogiju - pristup koji razvija cjelovite potencijale djeteta - od intelekta i volje za učenjem, do kreativnosti i umjetnosti te praktičnih životnih vještina i snalažljivosti...

Ova škola je doista posebna i djeca je vole. Provjerite zašto!

Drugi članci iz Upisi

Poziv na roditeljski sastanak za Malu školu 2023/2024!
Službeni poziv za upis u 1. razred
Upisi u više razrede