Naslovnica >Upisi >Upisi u 1. razred

Djeca, koju se želi upisati u Waldorfsku školu u Zagrebu, svoj proces upisa započinju pohađanjem naše Male škole.

Tijekom polusatnog razgovora s djetetom, provodi se testiranje tijekom kojega se promatra djetetova fiziološka, psihološka i socijalno-emocionalna zrelost za školu. U isto vrijeme obavlja se polusatni razgovor s roditeljima, kada se razgovara o motivaciji roditelja za upis djeteta u školu, načinu odgoja, djetetove osobnosti i navika, specifičnosti školskog kurikuluma i sl.

Tijekom četiri mjeseca pohađanja (2 x tjedno po 90 minuta u poslijepodnevnim satima, najčešće ponedjeljkom i četvrtkom od 17.30 -19.00 sati) djeca polaznici i njihovi roditelji imaju mogućnost doživjeti Waldorfsku školu u svim njezinim segmentima – kroz testiranje, pedagoški rad s djecom na nastavi, komunikaciju s roditeljima, predavanja za roditelje, sudjelovanje na svetkovinama te kroz završne razgovore za upis u prvi razred. Sastanak za roditelje polaznike održava se svake godine zadnjeg tjedna u siječnju, a Mala škola započinje prvi tjedan u veljači i traje do kraja svibnja kada je za roditelje upriličena priredba na kojoj djeca pokazuju „crtice s nastave“.

Mala škola organizirana je sa ciljem formiranja prvog razreda te je obvezna za svu djecu koju roditelji planiraju upisati u prvi razred u Waldorfskoj školi u Zagrebu

Upisi u Školu provode se nakon završene waldorfske Male škole i nakon medicinskog i psihološkog pregleda reguliranog zakonom i obaveznog za upise u sve škole, a odrađenog prema mjestu stanovanja. Škola nije obavezna upisati svu djecu koja se prijave i koja su prošla waldorfsku Malu školu, već se na osnovu razgovora s roditeljima i promatranja djeteta za vrijeme Male škole donosi konačna odluka. Pri donošenju konačne odluke uzima u obzir i mišljenje učiteljice/pedagoginje koja je djetetu držala nastavu.

Ako dijete iz opravdanih razloga nije pohađalo Malu školu u WŠUZ, postoji i dalje mogućnost upisa u 1. razred Waldorfska škole u Zagrebu, te se roditelji s upitom obraćaju Tajništvu škole koje ih obavještava o daljnjim koracima.

Djecu s posebnim potrebama Škola rijetko upisuje jer za njih nema potrebne uvjete – nema stručne suradnike terapeute i ne može osigurati poseban program, niti pomoć pri učenju.

Za upis u 1. razred potrebno je donijeti domovnicu, rodni list, malu fotografiju, potvrdu o obavljenom testiranju u područnoj školi i liječničkom pregledu u područnoj školskoj ambulanti te motivacijsko pismo roditelja u kojem se opisuju razlozi želje za upisom u Waldorfsku školu u Zagrebu. Pri upisu u školi se ispunjavaju formulari o razvojnim posebnostima i navikama djeteta, dvije privole za korištenje podataka i formular o osobama ovlaštenima za dolazak po dijete u školu. Na kraju upisnog postupka potpisuje se Ugovor o školovanju kojim su određena prava i obveze obiju strana. Roditelji dobivaju i Priručnik za roditelje koji sadržava najvažnije informacije o školi, ciljevima odgoja i obrazovanja te specifičnostima waldorfske pedagogije, Kućni red i Etički kodeks. Prije početka školske godine održava se uvodni roditeljski sastanak s razrednom učiteljicom na kojem se govori o radu škole i waldorfskoj pedagogiji.

Molimo da nazovete na tel. 01/6609-609 ili se javite mailom na jadranka.apostolov@waldorfska-skola.com kako biste dogovorili termin za testiranje vašeg djeteta.

Svečanost primanja prvaša

Prvo i najsvečanije događanje svakog waldorfskog učenika je Svečanost primanja prvaša u Školu, dan posebnog ganuća za roditelje i velikog uzbuđenja za novog učenika.

Drugi članci iz Upisi

Poziv na roditeljski sastanak za Malu školu 2023/2024!
Službeni poziv za upis u 1. razred
Upisi u više razrede