Sandra Andrijanić

Naslovnica >Svjedočanstva Mala škola >Sandra Andrijanić

Unatoč činjenici da starije dijete pohađa Waldorfsku školu, nedoumice za drugo dijete ipak su postojale: jeli prijevremeni upis naš roditeljski hir, kako će se uklopiti u novo društvo, hoće li biti izolirana od ostale djece koja pohađaju državnu školu i od "stvarnog" svijeta, upis u srednju školu, organizacija svakodnevnog života itd. Boravak u Maloj školi nam je ubrzo dao pozitivne odgovore na većinu naših dilema dok nas neke tek čekaju. Leona je odlično prihvatila novo okruženje, rado sudjelovala u aktivnostima i zbližila se s djecom i učiteljima, tako da prelazak iz vrtića u školu tako reći nismo ni osjetili. I mi kao roditelji smo se detaljnije upoznali s osobljem škole i waldorfskom pedagogijom, te razmjenjivali iskustva s ostalim roditeljima budućih prvašića, što je dodatno učvrstilo našu odluku o upisu. A najveća potvrda nama roditeljima je Leonina opuštenost, radost i samopouzdanje.

Sandra Andrijanić