Donacija za obrazovanje naših učitelja

Naslovnica >Donacije >Donacija za obrazovanje naših učitelja

Za našu je školu, kao i za širu waldorfsku zajednicu i waldorfsku pedagogiju važno sudjelovanje u razgovorima o pedagoškim pitanjima modernog vremena. Dvoje naših iskusnih učitelja, Nikolina Škorpil i Conrad Kellett, otisnuli su se na put intenzivnog usavršavanja kroz pohađanje magisterija u području pedagoških istraživanja pri Sveučilištu Rudolfa Steinera u Oslu upravo kako bi otvorili vrata waldorfskoj pedagogiji prema domaćoj akademskoj zajednici te se tako uključili u stvaranje novih pedagoških smjerova. Predmeti njihovih istraživanja biti će relevantni ne samo za razvoj waldorfske škole i waldorfske pedagogije u Hrvatskoj, već i za njihov osobni rast i razvoj.

Trenutno, učenici naše škole nakon završenog osmog razreda, u dobi od 14 godina, moraju nastaviti školovanje u državnom srednjoškolskom sustavu utemeljenom na kurikulumu koji znanje procjenjuje isključivo putem testova i ocjenjivanja.

Zbog toga u našoj zajednici postoji snažna želja za otvaranjem prve Waldorfske srednje škole u Zagrebu što bi omogućilo našim učenicima da zaokruže svoje waldorfsko obrazovanje u potpunosti.

Upravo je i to snažan poticaj i razlog zašto smatramo da je važno dodatno obrazovati naše učitelje u navedenom području.

Nikolina i Conrad su primljeni na Sveučilište Rudolfa Steinera u Oslu na magisterij iz područja pedagoških istraživanja isključivo zbog svog dugogodišnjeg iskustva u radu s djecom i s odraslima te s obzirom na njihova brojna dosadašnja stručna usavršavanja. Kako je navedeni program sveobuhvatan, od njih se zahtijeva izuzetno puno predanog rada i truda kako bi započeta istraživanja završili i istodobno ostali vitalan i neizostavan dio kolegija Waldorfske škole u Zagrebu gdje su zaposleni na puno radno vrijeme.

Unatoč tome, oboje su odlučni u razvijanju svojih znanja i sposobnosti. Imaju veliku želju za ostvarivanjem snažnijeg zamaha waldorfske zajednice u Hrvatskoj, te za pripremu i realizaciju otvaranja srednje Waldorfske škole u Zagrebu, kao i za rad na obrazovanju novih generacija učitelja. Smatramo da njihovi napori i stremljenja zaslužuju podršku naše škole, ali i šire zajednice te smo odlučni pomoći im u prikupljanju financijskih sredstava kako bi postigli sve navedene ciljeve.

U donjoj galeriji možete vidjeti okruženje i aktivnosti naših i vaših učitelja tijekom njihovog semestra pri Sveučilištu Rudolfa Steinera u Oslu

Pogledajte Nikolinin i Conradov video

Video o učiteljici Nikolini Škorpil